Merhaba,öksürük ve bacak ağrısı şikayetiyle doktora gittim,yapılan test sonuçlarda biyokimya alt 10-40 olması gerekirken bende 52;ast 10-40 olmalı iken bende 43

Merhaba,öksürük ve bacak ağrısı şikayetiyle doktora gittim,yapılan test sonuçlarda biyokimya alt 10-40 olması gerekirken bende 52;ast 10-40 olmalı iken bende 43;hemogram wbc,4.6-10,2 olmalı iken bende 13,7;neu 2-6,9 aralığında olaması gerekirken bende 10,9 çıktı.Bunların ne anlam ifade ettiğini açıklar mısınız lütfen.

Tahlil.com Cevabı :

Karaciğer testleri olan AST ve ALT yüksek.Karaciğerde yağlanma olabilir.Ayrıca kullandığınız ilaç veya başka nedenlerle de yüksek çıkmış olabilir.Doktor gerek görürse ultrason isteyebilir.Ancak ciddi bir yükseklik yok.wbc ise enfeksiyonlarda yüksek çıkabilir