Merhaba.Yaptırdığım tahlilde bilirubin değerim yüksek çıkmıştı.Bunun sonucunda safra taşı şüphesiyle tüm batın ultrason yapıldı. Yoğun intestinal gaz bulundu. B

Merhaba.Yaptırdığım tahlilde bilirubin değerim yüksek çıkmıştı.Bunun sonucunda safra taşı şüphesiyle tüm batın ultrason yapıldı. Yoğun intestinal gaz bulundu. Bu ne demektir.Nefes kokusu şikayetim var bundan kaynaklı olabilir mi? Teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı :

Bilirubin değeriniz yüksek çıkmış, bilirubin yüksekliği bir çok nedene bağlı olabilir.Aşağıda bu konuda detaylı bilgiler bulunan yazımızı okumanızı öneriyoruz.

İntestinal gazın bir çok nedeni olabilir.
Bağırsaklarda gaz yapan gıdalar ve bazı gastroenterolojik hastalıklar hastalıklar buna yol açabilir.