Mide bulantısı koku hassaslığı yorgunluk gibi sıkıntıları var

kız arkadaşımla 16 gün önce ve ondan önceki günlerde ilişkiye girdik kız arkadaşımın adeti ayın ocak ayının 1 inde bitmiş daha önceleri ayın 1 inde başlıyormuş acaba hamile mi dudak çatlaklığı mide bulantısı koku hassaslığı yorgunluk gibi sıkıntıları var en düzgün test hangisidir

Tahlil.com Cevabı : Evde yapılan gebelik testleri adetin gecikmesinden 1 hafta sonrasında yapılırsa anlamlı sonuçlar verebilir. Özellikle adetin gecikmesinden 10 gün sonrasında evde yapılan gebelik testleri,usulüne uygun yapıldığı takdirde % 90 ve üstü doğru sonuç vermektedir. Gebelik testi, hastanede, laboratuvarda,  klinikte veya doktor nezaretinde de yapılabilir.Bunun için de ideal olan ortalama 1 haftalık bir adet gecikmesi varlığıdır.  Doktor tarafından genellikle kanda yapılan gebelik testleri istenir.Bu teste ise Beta HCG testi denir. Hızlı ve kesin sonuç verdiğinden , Beta HCG testi oldukça güvenilirdir.Hamile olmayan bir kadında kandaki Beta HCG seviyesi 0-10 mIU/ml’dir.Beta HCG değerinin 10 mIU/ml’dir dan yüksek olması gebeliği düşündürmektedir.