Mikroskopi:1-2 lokosit,2-3 immatür hcre grldü. miktar:5.5....

Mikroskopi:1-2 lokosit,2-3 immatür hcre grldü.miktar:5.5görünüm:gri-opaktviskozite:normalph:8.0sıvılaşma:45spermatozoid 1 cc de:2.000.000spermatozoid tüm:11.000.000normal spermatozoid:70anormal baş:15anormal boyun:10anormal kuyruk:5ileri hareketli 1/2 saat:70ileri hareketli 1 saat:65yerinde hareketli 1/2 saat:15yerinde hareketli 1 saat:15hareketsiz 1 saat:20cinsel perhiz:5doppler us sonucuna gore:her iki testis boyut normal boyutlardadir,ekojeniteleri homojen-dogaldir.intratestikuler solid veya kistik lezyon izlenmistir.Her iki epidimis boyutlari ve ekojeniteleri normaldir.Skrotumda patolojik miktarda sivi saptanmamistir.RDUS de sol pampiniform pleksus venlerinde genisleme olmaksizin stop tip reflu izlendi.Sonuc:solda subklinik varikosel.Bu sonuca gore mutlak ameliyat olmam gerektigi soylendi.sizce sartmidir.cocuk sahibi olmakta bu ciddi bir sorunmudur.bu degerlere gore cocuk sahıbı olabılırmıyım veya ameliyat olmam gerekir mi.Tsk ler

Tahlil.com Cevabı : Varikosel nedeniyle ameliyat olmanız planlanmış anlaşılan.Varikosel ameliyatı kolay bir ameliyat olup,yüz güldürücü sonuçlar alınmaktadır.Ameliyat olmanızı öneriyorum.Ameliyat sonrası çocuk sahibi olan bir çok hastamız oldu.