mono değerim 19.9 bu ne anlama gelir?

enim mono değerim 19.9 bu ne anlama gelir ve nasıl düşürebilirim teşekkürler…

Tahlil.com Cevabı : Monosit değeriniz yüksek.Birçok nedenle yüksek çıkabilir.Düşürmeniz için özel bir şey yapmanıza gerek yok.Kan sayım sonuçlarınızın tümünün değerlendirilmesi ile bir fikir sahibi olabiliriz..Tek başına monosit yüksekliği fazla fikir vermez.Aşağıda monositin hangi durumlarda yüksek çıktığına dair detaylı bilgi bulabilirsiniz.http://tahlil.com/monosit-nedir-monosit-yuzdesi-ne-zaman-artar