MPW 10.24 PDW 22.75 çıktı kan sayımımda PLT değerimde 130 sınırında 16 yaşındayım doktor 10 gün sonra tekrar tahlil istedi nası bi sorun var acaba yazabilirmis

MPW 10.24 PDW 22.75 çıktı kan sayımımda PLT değerimde 130 sınırında 16 yaşındayım doktor 10 gün sonra tekrar tahlil istedi nası bi sorun var acaba yazabilirmisiniz.teşekürler.

Tahlil.com Cevabı :

PLT değeriniz alt sınıra yakın çıkmış.Aşırı düşük değil ama testin tekrarlanması yararlı olacaktır.