Mrb benim karaciger emzimlerim yüksek mi diye soracakdım sonuçlar Glukoz :95 ALT : 102 AST:43

Mrb benim karaciger emzimlerim yüksekmi diye soracakdım sonuçlar Glukoz :95 ALT : 102 AST:43

Tahlil.com Cevabı :

ALT değeri yüksek çıkmış.Bu da normal değil.

Belirtiğiniz değerler ve testler karaciğer fonksiyonları yönünden bilgi veriyor. Karaciğer yağlanması, kullandığınız ilaçlar ilk akla gelen yükselme nedenleri.Ultrason muayenesi ilk aşamada fikir verecektir bu testlerin yüksekliğine dair.Aşağıda konu ve karaciğer testlerine dair detaylı bilgi ve sorulmuş benzer sorular ile cevapları görebilirsiniz.

http://tahlil.com/alanin-aminotransferaz-alt