Oglumu bel agrisi sikayeti ile cocuk doktoruna goturdum. Tahlil sonuclarinda aso(nefelometrik) degeri:493

 Oglumu bel agrisi sikayeti ile cocuk doktoruna goturdum. Tahlil sonuclarinda aso(nefelometrik) degeri:493 ,sedim:11 , kreatinin:0,44 cikti degerlendirmenizi rica ediyorum

Tahlil.com Cevabı : ASO değeri yüksek.Streptokok adlı bakterinin yol açtığı  enfek­siyonunun ardından Anti Streptolizin O  üre­timi meydana gelir.Kanda yüksek oranda ve sürekli antistreptolizin-0 bulunması streptokokların yol açtığı ve  uzun süredir yerleşmiş olan bir enfeksiyonu  gösterir.                   ASO yüksekliği ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz tıklayınız....