Oğlumun trombosit değerleri ilk farkına fardığımızda 62.000 deydi?

Oğlumun trombosit değerleri ilk farkına fardığımızda 62.000 deydi.Üniversite hastanesine gönderdiler.Ertesi gün 69.000 olarak ölçüldü.15 gün sonra tekrar ölçüldüğünde 59.000 düşmüştü.ANA taklili istediler birde kemikten ilik alacaklar tahlil için.tehlikeli bir durum belirtisimi acaba teleşlandık biraz acıklık getiriseniz sevinirim.Oğlum 2000 doğumlu.Vucudunda morluklar var.

Tahlil.com Cevabı : Vücüdundaki morluklar,plt değeri düşüklüğüne bağlı.PLT düşüklüğünde kanamaya meğil olabilir.Doktorlarınız gerekli tahlilleri istiyorlar.PLT düşüklüğünün nedeni araştırılıyor