Pazar özel bir hastane de kan tahlili yaptırdım ve BETA-HCG 290,91 çıktı .. Dün de başka bir özel hastane de muayene oldum yeni bir gebelik olduğu için keseyi

Merhaba gecen Pazar özel bir hastane de kan tahlili yaptırdım ve BETA-HCG 290,91 çıktı .. Dün de başka bir özel hastane de muayene oldum yeni bir gebelik olduğu için keseyi henüz göremeyiz dedi doktor ve bu kimyasal gebelik olayı kafamı çok karıştırıyor .. Kimyasal gebelik kaç haftada anlaşılır ?

Tahlil.com Cevabı : Tahlil.com'a göndermiş olduğunuz  Beta HCG değerleriniz hamilelik bulgusu olarak değerlendirilir.Ancak sitemizde sürekli vurguladığımız gibi, kesin gebelik tanısı için ultrason muayenesiyle de gebelik kesesinin görülmesi gerekmektedir.Bununla birlikte Beta HCG değerlerinin de hamileliğin seyriyle birlikte periyodik olarak yükselmesi de sağlıklı bir gebelik lehinedir.Bu bakımdan sadece Beta HCG değerlerine bakarak kesin bir gebelik varlığından söz etmek doğru değildir.olsa da, Tahlil.com'da özellikle vurguladığımız konu, ultrason muayenesinde gebelik teyit edilmeden kesin bir hamilelikten söz edilmesinin çok da doğru olmadığıdır.  Size önerimiz ise, bu aşamada doktorunuzun önerileri doğrultusunda kontrollerinizi sürdürmeniz.Önümüzdeki günlerde yapılacak ultrason muayenesi ve Beta hcg gibi diğer tahlillerin sonuçlarını bekleyin.Aşağıdaki bağlantılardaki konuların da ilginizi çekeceğini umuyoruz.Gebelik varlığında kese ne zaman ultrason muayenesinde görülür?Kimyasal gebelik nedir?Gebelik haftasına göre tahmini Beta HCG değerleri nelerdir?

i********** :

Merhabalar 13şubatta aşılma yaptırdım bu gün 16. Gunüm ama hasta olmadım kan testi yaptırdım bhcg sonucum 5 çıktı yanında negatif yaziyo acaba ümit varmı?

Cevap:

Tahlil sonucunuza göre hamile değilsiniz,Beta HCG değeriniz düşük.
10 ve altı çıkan Beta HCG değerleri gebelik olmadığnı düşündürmektedir.

Beta HCG testi ile ilgili detaylı bilgi almak ve Beta HCG ile gebelik tanısına  dair sorulmuş yüzlerce soru ve verilmiş cevabı okumak için tıklayınız...

Gebelik testini uygun zamanda yaptırmayıp erken test yaptıranlarda da bu tür negatif sonuçlar görülebilmektedir.Gebelik testinin ideal olarak ne zaman yapılması gerektiğine dair bilgi almak için tıklayınız....

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

k*************** :

3 kez beta hcg testi yaptirdim.ilk testte 0.07 cikti sonra 0.83 ciktive sabirla 5 gun icinde tekrar yaptirdim fakat saat 14:00 da kan verdim cihazin arizalı olmasi sebebiyle 17:30 daha sonucu almamistim.acaba verilen kaninsuresi varmi testin gerceklesmesi icin cunku sonuç 0.01 cikti dogru olabilirmi

Cevap:

Hamile değilsiniz,Beta HCG değerleriniz düşük.
10 ve altı çıkan Beta HCG değerleri gebelik olmadığnı düşündürmektedir.

Beta HCG testi ile ilgili detaylı bilgi almak ve Beta HCG ile gebelik tanısına  dair sorulmuş yüzlerce soru ve verilmiş cevabı okumak için tıklayınız...

Gebelik testini uygun zamanda yaptırmayıp erken test yaptıranlarda da bu tür negatif sonuçlar görülebilmektedir.Gebelik testinin ideal olarak ne zaman yapılması gerektiğine dair bilgi almak için tıklayınız....

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.