Pet sonucu: Sol akciğer suphiler bölgede sol pulmoner arter ve mediastinal yağlı planları infiltre eden maligine ile uyumlu kitlesel lezyon

Tahlil yaptıran kişinin yaşı 63 Pet sonucu: Sol akciğer suphiler bölgede sol pulmoner arter ve mediastinal yağlı planları infiltre eden maligine ile uyumlu kitlesel lezyon Tanımlanan bu kitlenin distalinde çeperi hipermetabolik santrali nekroze ikinci bir malign kitlesel oluşum; mediastende tanımlanan istasyonlarda yayın metastatil LAP kitleleri ile uyumlu bulgular bulunmuştur

Tahlil.com Cevabı : PET sonucuna göre akciğeri ilgilendiren ve kanser yönünden bilgi veren bulgular mevcut.Detaylı bilgiyi hastayı değerlendiren muayene ve tahlilleri planlayan doktor vermelidir.