plt değerim 126 ıdı bır ay once sımdı ıse 136 çıktı?

Kanda plt değerim 126 ıdı bır ay once sımdı ıse 136 bırcok ılac aldım demır eklısklıgı ıcın demır ve b12 degerlerım normale cıktı fakat dokrot plt degerının cokta yukselmedıgını soyledı .sızce sebebı ne olabılır?

Tahlil.com Cevabı : PLT değerinizde çok da kritik bir düşüklük yok. Önümüzdeki tahlillerde yine bu aralıklarda çıkarsa,tedbiren bir hematoloji uzmanına gidebilirsiniz