Plt değerim birincide:94000. Lütfen yorumlar mısınız?

Merhaba 2 gün arayla yaptırdığım kan testinde plt değerim birincide:94000, ikincide:90000 çıktı. Doğuştan gilbert sendromu var bende. Acaba gilbertten kaynaklı olabilir mi? Doktorum bilirubinlerin gilberte işaret ettiğini söyledi ama plt'yi açıklayamadı.

Tahlil.com Cevabı : Platelet sayımı periferik yayma yapılarak gözle sayılmalıdır..