RDW 21.3 çıkıyor. MID 7.9 PDW 11.6 MCHC 31.1 çıktı bu tahlil sonuçları nasıl öğrenebilir miyim?

RDW 21.3 çıkıyor. MID 7.9 PDW 11.6 MCHC 31.1 çıktı bu tahlil sonuçları nasıl öğrenebilirmiyim normal değilse ne gibi şikayetler yapar biyokimya testinde BUN 6 URCA 2.5 AHDL 65 sizden ricam bunlar normal değilse ne şikayetım olur.34 yaşındayım

Tahlil.com Cevabı : RDW değeriniz yüksek çıkmış.RDW Talasemi taşıyıcılığı ile demir eksikliği anemisi ayırıcı tanısında kullanılmaktadır.Talasemi taşıyıcılığında normal, demir eksikliği anemisinde ise artmıştır.Anemi yönünden incelenmeniz gerekebilir.