Sabah birseyler yedıgım halde kan degerlerımın sonucları RBC 3.78 HGB 10.7 HCT %32.1 PLT 188

Sabah birseyler yedıgım halde kan degerlerımın sonucları RBC 3.78 HGB 10.7 HCT %32.1 PLT 188 …Doktorum sonucu gorunce çok geç kaldıgımı ve benı tedırgın edecek bır ıkı cumle daha soyledı…..gercekten kan degerlerım cok mu kotu?

Tahlil.com Cevabı : Anemi yani kansızlık bulgularınız var.Maalesef sitemize tahlil yorumlatmak isteyen ziyaretçilerimizin büyük çoğunluğunda bu sorun var.Panik olmanıza gerek yok.Öncelikle aneminin nerden kaynaklandığı ve ne tür bir anemi probleminiz olduğuna dair tetkiklerin yapılması gerekli.Bundan sonra uygun tedavi ile bu sorunu atlatabilirsiniz.