Şeker hastasıyım, ALT ve AST değerleri yüksek çıkınca karaciğer ultrason çekildi

Şeker hastasıyım.Ocak ayı başında ALT ve AST değerleri yüksek çıkınca karaciğer ultrason çekildi.Grade 3 olduğu söylendi.Hepatit B testi yapıldı; HBs AG 2388 çıktı.Bugün yaptırdığım test sonuçları da aşağıda.Bu sonuçlara göre değerlendirmeniz ne olur?Anti HAV (Total) PozitifHBs-Ag PozitifHBe-Ag Negatif 0,00Anti HBe PozitifAnti HCV NegatifAnti HBs Negatif < 3.10AST 31ALT 55

Tahlil.com Cevabı : Hepatit B taşıyıcılığınız bulunmakta.

e********** :

Hepatit B taşıyıcısı biyopsi yaptırmalı mı?

Cevap:

Doktorunuz gerek görürse ve karaciğer ile ilgili testlerinizde de anormallik varsa yapılabili.r

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.