Sekiz haftalık hamileyim.tahlil sonucum:tsh :0.02 (referans aralığı:0.34-5.6) Buna göre ilaç başlanması gerektiği söylendi.

MERHABA;ben sŞuana kadar olan düşüklük bebeği olumsuz etkilermi?

Tahlil.com Cevabı : Bir tiroid bezi tahlili olan TSH hormonu değeri düşük çıkmış.TSH düşüklüğü normal değildir. Tiroid bezi fazla çalışıyor olabilir.İleri tetkik ve muayene amaçlı olarak Endokrinoloji bölümüne başvurunuz.TSH testi ve hangi durumlarda düşük çıktığına dair aşağıdaki yazımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz.Tiroid Testleri,

b********** :

Merhaba kan testi yaptirdigimda bhcg 2188.1 değeri çıktı hemen bugün hastaneye gittim 4 haftalik hamile olduğum daha erken gebelik olduğu için nokta halinde olduğu için net birsey yoktu 10 gun sonra tekrar gelin dedi Dr bana ama değer aralıklarında baktığımda 6 haftaligi aşmış olmuyormudeğersonucu

Cevap:

Bizlere belirtmiş olduğunuz kanda yapılan Beta HCG değerleriniz gebelik bulgusu.
Ancak sürekli olarak belirtiğimiz gibi sağlık gebelik varlığını ortaya koymak için ise  önümüzdeki süreçte ultrason muayenesi ve muayene sonrası da gebelik kesesinin ultrasonda gözükmesini de  beklemek gerekir.
Buna paralel olarak da Beta HCG değerlerinde düzenli  bir artış da gözlenmelidir.

Size önerimiz ise, bu aşamada doktorunuza  kontrollerinizi sürdürün
Takip eden süreçte hamileliğinizin sağlıklı olup olmadığını gözlemlemek için yapılacak ultrason muayenesi ve Beta HCG testlerinin sonuçlarını da sabırla bekleyin.

Aşağıdaki bağlantılardaki konuların da ilginizi çekeceğini umuyoruz.

Gebelik varlığında kese ne zaman ultrason muayenesinde görülür?

Kimyasal gebelik nedir?

Gebelik haftasına göre tahmini Beta HCG değerleri nelerdir?

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.