Serbest t3:4,71, t4 1,64 tsh 0,14 acaba bir bozukluk mu var ?

Serbest t3:4,71, t4 1,64 tsh 0,14 acaba bir bozukluk mu var tiroidin çalışmasında. 3-4 ay önce normaldi seviyeler.

Tahlil.com Cevabı : Bir tiroid bezi tahlili olan TSH hormonu değeri düşük çıkmış.TSH düşüklüğü normal değildir. Tiroid bezi fazla çalışıyor olabilir.İleri tetkik ve muayene amaçlı olarak Endokrinoloji bölümüne başvurunuz.TSH testi ve hangi durumlarda düşük çıktığına dair aşağıdaki yazımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz.Tiroid Testleri,

s*********** :

Merhaba ben 23 yasinda 6 aylik evliyim.gebelik istegiyle regl donemimin 3. Gününde hormon testi icin kan verdim.sonuclar su sekilde estradiol 41.01 / fsh 5.77 / Lh 5.00 / prolaktin 9.74 / tsh 2.13 / beta hcg 0.0 / serbest t3 2.74 / serbest T4 1.01 .gebelige engel bir durum var mi lutfen yardim edin.

Cevap:

Bilhassa kadınlar olmak üzere tüm hormon tetkik ve tahlillerinin değerlendirilip yorumlanma aşamasında yapılan testlerin referans değerleri, tahlil için kanın adetin hangi döneminde alındığı ve  yaş gibi bilgilere gerek vardır.Hormon testi sonuçlarınıza dair Tahlil.com'a sorunuzu,  belirtilen kurallara göre  sormanız durumunda cevaplayabiliriz.Konuya dair aşağıdaki bağlantıda  detaylı bilgi ve açaıklamaları  bulabilirsiniz.Hormon tahlili soran bayanların okuması gereken uyarılar

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.