Siğil smear sonucunda çıkarmı ?

Bir de eğer siğil falan gibi bişeyse smear sonucunda çıkarmı yada çıkma olasılığı ne kadardır? Doktorum kültür sonucunda daha detaylı bir tetkik yapmaya gerek olmadığını söyledi, yani ne tür bir bakteri olduğu tespit edilmedi. daha detaylı ne gibi tahlil yaptırılabilir?

Tahlil.com Cevabı : Genital siğil tanısı smear testi ile konulmaz.Human papilloma viruslerinin etken olduğu siğiller için kan testleri veya daha güvenilir olan ve direkt siğilden alınan numuneyle yapılan virus invelemeleri yapılır.