Size yazıp da göndermiş olduğum sonuçlara bakarak HBV-DNA yaptırmama gerek var mı?

Ben 39 yaşındaiki coçuk annesiyim. Size yazıp da göndermiş olduğum sonuçlara bakarak HBV-DNA yaptırmama gerek var mı?Karacığere bulaşma riski var mı? AntiHbe-0.02+ HBeAg 0.336 negatif HBsAg 4996.44IU/ml pozitif AST -H 69 IU/L ALT 21 IU/L ALP 44 IU/L GGT 14 IU/L T.Bilirübin 0.4mg/dL D.Bilirübin 0.1mg/dL.

Tahlil.com Cevabı : Hbs Ag testiniz pozitif  çıkmış, diğer sonuçlarınızda problem yok.HBV DNA testi ileri teknik bir test olup uzman doktorlarca istenen bir tahlildir.Ucuz ve kolay yapılan bir test değildir.Doktorunuz gerek görmedikçe bu testi kendi başınıza yaptırmayın.