Soru: Kan verme sırasında kanım çok siyahtı.Ayrıca tahlil sonuçlarımı gönderiyorum. HGB=10,4 HCT=32,8 MCV=70,8 MCH=22,4 MCHC=31,7 RDW=18,6 .Kan testimde bu değerlere göre bir yorumda bulunursanız sevinirim .

Kan verme sırasında kanım çok siyahtı.Ayrıca tahlil sonuçlarımı gönderiyorum. HGB=10,4 HCT=32,8 MCV=70,8 MCH=22,4 MCHC=31,7 RDW=18,6 .Kan testimde bu değerlere göre bir yorumda bulunursanız sevinirim .

Tahlil.com Cevabı : Kan değerleriniz düşük.Bir anemi (kansızlık) tablosu var.Bu değerler kan renginizin koyu olmasını desteklemiyor.Kansızlık yönünden bir tedavite başlanması ve kansızlık nedeni ile ilgili ilave tahliller yapılması gerekiyor.