Soru:CA-19-9 testi sonucum 55.14 çıktı.Normal değerleri eğerleri min (0) max (35) yazıyor.Doktorum bulgumun yüksek çıktığını fakat kafama takmamam gerektiğini söyledi doğrusu biraz endişelendim ,bunun anlamı nedir bilgilendirirseniz çok sevinirim teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Tek başına bu testin yüksek olması sizi korkutmamalı.Genel olarak bu testler kanser teşhisinde değilde kanserli hastaların takibinde kullanılmaktadır.Doktorunuza katılıyorum.