Sorun var mı? SGOT(AST) 56, HDL Kolesterol 49

Merhaba. Tahlil sonucum da aşağıdaki değerler referans değerler arasında çıkmadı. Yorumlarsanız sevinirim, teşekkür ederim. SGOT(AST) 56, HDL Kolesterol 49

Tahlil.com Cevabı : Geçirilen enfeksiyonlar, alınan ilaçlar, alkol, viral nedenler, karaciğer yağlanması vb. neden olabilir, 10-15 gün sonra yeniden kontrol ettirin ve yüksek ise gastroenteroloji uzmanına gitmenizi öneririz..