Sperm testi sonuçlarım 3 farklı yerde farklı sonuçlarda çıktı.

 Sperm testimi 3 fatklı yerde yaptırdım. birinde 20milyon üzeri diğeri 18milyon çıktı. son yaptırdığım testi inferlite kliniğinde yaptırdım fakat 8milyon çıktı. bi anda bu kadar düşmesi normal mi? hangi teste inanacağımı şaşırdım bende yardımcı olursanız sevinirim

Tahlil.com Cevabı : Maalesef sperm testi değerlendirmelerinde bu tür çelişkili sonuçlara sıkça rastlanabiliyor.Bunun temel nedeni bu testin cihazla değil, tamamen testi çalışan kişinin gözüyle yapılması.Bu testi tercihen Kruger yöntemiyle yapılması gerekiyor.Bu konuda bilinmiş büyük özel laboratuvarlar, tüp bebek merkezlerinin laboratuvarları ve üniversite hastanelerinin laboratuvarlarını tercih edebilirsiniz.