Tahlil sonuçlarımda hgb 9,2 hct 30,2 çıktı. Doktorum demir ilacı kullanmamı önerdi. İlacı bıraktığımda yine kan değerlerim düşüyor. Ne yapmalıyım?

 Tahlil sonuçlarımdahgb 9,2hct 30,2 çıktı. Doktorum demir ilacı kullanmamı önerdi. İlacı bıraktığımda yine kan değerlerim düşüyor. Ne yapmalıyım?

Tahlil.com Cevabı : İleri derecede bir aneminiz var.Tedavinize kesinlikle devam etmelisiniz.Anemi tedavisi uzun sürekli ve sabır isteyen bir tedavidir.Aylarca sürebilir depoların dolması için.Bu arada kan yapıcı olduğu bilinen,pekmez,kuru üzüm,sakatat gibi gıdalara da ağırlık vermeniz yararlı olacaktır.