tahlil sonucunda plt değeri 63 çıktı?

Ben cildiyeye gittim tahlil sonucunda plt değeri 63 çıktı hemotolojiye acil gitmem gerektiği söylendi ne kadar ciddi acaba tatile çıkıcaktım çıkmamamı hemen tedavi başlatılmalı dendi?

Tahlil.com Cevabı : Kan tahlilinde PLT düşüklüğü ihmal edilmemsi gereken bir durumdur.Ama kısa vadede tatilinizi etkilemeyebilir.Yine de bir dahi,liye veya hematoloji uzmanına danışmanızda yarar var.İlave tahliller isteyecektir