Tahlilimde lökosit değerim yüksek çıktı. Neden?

22 yaşında bekar bir bayanım.3 aydır idrar tahlillerimde bol lökosit görülüyor.antibiyotik kullanmama rağmen de geçmiyor aksine artış gösteriyor.son tahlilimde yine bol lökosit ,yaygın mukus ve 8-10 epitel çıktı.bu ne demek.doktorum çok şaşırdı.tahlil sonuçlarımın yorumunu rica ediyorum sizden.

Tahlil.com Cevabı : Dirençli bir üriner enfeksiyonunuz olabilir, idrarkültürü alınıp bakteri tespit edilmeli, ayrıca hastalığa yatkınlık yaratabilecek diğer faktörler araştırılmalıdır..

m******** :

Merhabalar. Ben 25 gun once sevgilimle kiyafetlerimiz varken iliski yasadik. Pantolonumda islaklik sezmedim. Kizlik zarim delinmedi. Kan bile gelmedi. Suan adet gunlerimdeki gibi sanci cekiyorum ama hala adet olmadim ve genelde duzensiz adet oluyorum. Bu sancilar 4 gundur var. Acaba hamile miyim ?

Cevap:

 Üzerlerinde kıyafet veya çamaşır varken ilişkiye giren genç okurlarımızdan sıklıkla bu tür sorular geliyor. Bu soruların bir çoğu da cinsel konularda bilgisizlikten kaynaklanıyor.  Öncelikle merakınızı giderelim  bu tür ilişkilerde hamilelik şansı yoktur veya yok denecek kadar azdır..Bu konuya dair çok daha detaylı bilgiyi, sorulmuş benzer soru ve Tahlil.com uzmanlarınca verilmiş cevapları  aşağıdaki bağlantılarda bulabilirsiniz.Hamilelik nasıl anlaşılır? Hangi tür ilişkilerde hamilelik ihtimali bulunmaktadır?Elbise ve çamaşır varken hamile kalınır mı?

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.