Tansiyon düşüklüğü nedeniyle kan tahlili yapıldı.LDH yüksekliği çıktı.

Tansiyon düşüklüğü nedeniyle bayılmak üzere hastaneye gittim.Tansiyonumu ölçtüler.8-5 çıktı.Ayrıca kanımı da alıp test yaptılar.LDH 1069 çıktı.Acaba tansiyon düşüklüğüne bağlı mı çıktı ?

Tahlil.com Cevabı : Bazı kalp hastalıklarında,şok,hipoksi(vücudun oksijensiz kalması) gibi durumlarda LDH yüksek çıkabilir.Bayılmak üzere olmanız ve tansiyon düşmesi kuşkusuz bir miktar etki yapmıştır düşüncesindeyim.Ancak diğer tahlil sonuçlarınız ile birlikte genel bir değerlendirme yapmak çok daha doğru olacaktır