Test sonuçlarımı değerlendirir misiniz?

İyi günler ben 32 haftalık hamileyim kan tahlili yaptırdım RBC 3,41 HGB 9,5 HCT30 PLT124 PCT0,13 Çıktı bunlar ne anlama geliyor acaba ne yapmam gerek bilgi verirseniz sevinirim..

Tahlil.com Cevabı : Hgb değeriniz biraz düşük. Bu değer genellikle kansızlıkta düşer. Hamilelerde de düşük çıkabilir. Beslenmenize dikkat etmeli, gerekirse doktorunuza danışarak demir takviyesi yapmalısınız.