Tiroid tahlil sonuçlarımı değerlendirmenizi rica ederim, TSH 4,46 normal değerler 0,27 - 4,2?

Tiroid tahlil sonuçlarımı değerlendirmenizi rica ederim.TSH 4,46 normal değerler 0,27 - 4,2sT3 5,18 normal değerler 2,8 - 7,1sT4 16,27 normal değerler 12 - 22

Tahlil.com Cevabı : TSH değeriniz yüksek, tiroid hastalıklarında genellikle ilk bozulan test TSH dir.Hipotiroidi sorununuz olabilir.ilave tahliller,tanı ve tedavi için Endokrinoloji uzmanına başvurunuz