Total Ig E ve wbc yüksekliği....

BURUN TIKANIKLIĞI,HIRILTILISOLUNUM ALAN 20 ALIK OĞLUMUN TAHLİL SONUÇLARI.TOTAL IgE 1533,WBC15.7,RBC5.04,HGB 12.3,HCT 34.8,MCV69.1,MCH 24.4,MCHC 35.3,RDW 17.4,PLT 476,EOS 8.34,NEU 30.8,LYM 50.3,ALT 9,LDH 301,MONO 1,51,LYM 7.92,EOZINOFİL KATYONIK>200

Tahlil.com Cevabı : Total Ig E ve wbc değerlerinde yükseklik anlamlı gözüküyor.Çocuk hastalara sadece tahlil sonuçları ile ilgili yorum yapmak çok sağlıklı değil.Mutlaka bir çocuk doktoru çok daha sağlıklı bilgi verecektir.Ancak wbc yüksekliği bakteriyel bir enfeksiyonu düşündürüyor.Alt veya üst solunum yolu enfeksiyonlarında hırıltılı solunum ve burun tıkanıklığı olur.Total Ig E yüksekliğinde ise ilk akla gelenler:bazı akciğer hastalıkları ve astım.Geçmiş olsun dileklerimle….