Trigliserid 48 mg/dL,Ferritin 18.6 ng/mL diğer değerlerim;

saç dökülmesi ve ince saç tellerimden dolayı kan tahlili yaptırdım yorumlarmısınız?Trigliserid 48 mg/dL DüşükFerritin 18.6 ng/mL DüşükÇinko (Kan) 10,30 umol/L DüşükDemir 51 ug/dL DüşükUIBC 314 ug/dL YüksekMCV 97.7 fL YüksekBAS% 1.4 Yüksek

Tahlil.com Cevabı :  Demir ve çinko eksikliğiniz var, yerine koyma tedavisi almanız lazım, saç dökülmeniz muhtemelen buna bağlıdır