TSH biraz yükselme var ama ANTİ TPO 600 çıktı arkadaşım çok yüksek olduğunu ve hemen bir doktora gitmemi söyledi

 Merhaba ben sevda Bir ay öne genel tarama yaptırdım TSH biraz yükselme var ama ANTİ TPO 600 çıktı arkadaşım çok yüksek olduğunu ve hemen bir doktora gitmemi söyledi ama şuan sigortam olmadığı için gidemiyorum. Bu testin bu kadar yüksek çıkması normal mi.

Tahlil.com Cevabı : Hayır normal değil elbette. Hashimato denilen bir tiroid bezi hastalığınız olabilir.Hipotiroidi sorununuz da olabilir.Bir endokrinoloji uzmanın abaşvurmanızda yarar var.