TSH değerim 5.95 çıktı.6 ay once de ölçtürdüğümde ise 5.13 idi. t3 t4 ise normal bunun nedenini söyleyebilir misiniz?

TSH değerim 5.95 çıktı.6 ay once de ölçtürdüğümde ise 5.13 idi. t3 t4 ise normal bunun nedenini söyleyebilir misiniz? bir de ben üveit hastalığını geçrmştim.Yaşım 21.

Tahlil.com Cevabı : TSH testi yüksek çıkmış.TSH değeri hipotiroidism de,yani tiroid bezinin az çalıştığı durumlarda yüksek çıkar.Sonucun geçirdiğiniz uveit hastalığı ile ilgisi olduğunu düşünmüyorum.