tsh’ım 3,34 çıktı,gebelikte bebeğin sağlıklı olması için 2,5 olması gerekiyormuş?

Ben 14+3 günlük gebeyken kan tahlilimde tsh’ım 3,34 çıktı, doktorum levotiron yarım tablet verdi. bebeğin zekası için 2,5 olması gerekirmiş. Hamilelikte sakıncası olmaz değilmi? Bir de internette ilk 12 hafta alınması gerek diye yazıyor. Geç kalınmışmıdır?

Tahlil.com Cevabı : TSH değeriniz hamilelik için yüksek.Doktorunuza katılıyorum.Burada verilen ilaçlar ve kullanım süreleri ile ilgili yorum yapmıyoruz bunun sorumluluğu tedaviyi veren doktora aittir.Bu konuda doktorunuza güvenmelisiniz.