ürea=6 ;kreattinin =0,6 ;sgot(ast)=19 ;sgpt(alt)=27 ;protein total=6,1 ;albumin=3,9 ;

ürea=6 ;kreattinin =0,6 ;sgot(ast)=19 ;sgpt(alt)=27 ;protein total=6,1 ;albumin=3,9 ;glukoz tolerans 0 dktesti (açlık)=71 birimi;3027glukoz tolerans 60 dk =199 birimi;3027glukoz tolerans120 dk =155 birimi;3027glukoz tolerans 60 dk =65 birimi;3027sonuçlarımı değerlendiriseniz çok sevinirim

Tahlil.com Cevabı : OGTT yani ağızdan glukoz testi gebelerde 75 veya 100 g glukoz verilerek yapılır.Sizin testinizde kaç gram glukoz verildiğini belirtirseniz daha sağlıklı bilgi verebilirim.Diğer testlerinizde ise anemi dışında ciddi bir sorun görülmüyor.Sizin döneminizdeki bir çok gebede de bu derece anemi olağan kabul edilir.Ancak doktorunuzun tavsiyesi ile demir hapları almanız gerekebilir.