Üreyen Bakteri : Klebsiella pneumoniae ssp pneumoniae Ampicillin dirençli Ciprofloxacin duyarlı Ceftriaxone duyarlı

İdrar kültür sonucum:Sonuç : ÜREME OLDU Mikroskobi Sonucu : LOKOSIT ERITROSIT GÖRÜLMEDI Kültür Sonucu : 10^5 CFU/ML Üreyen Bakteri : Klebsiella pneumoniae ssp pneumoniae Ampicillin     dirençli Ciprofloxacin duyarlı             Ceftriaxone duyarlı Fosfomycin w/G6P dirençli Gentamicin         duyarlı Trimethoprim-Sulfamethoxazole duyarlı Piperacillin-Tazobactam duyarlı Amoxicillin-Clavulanate (f)     dirençli

Tahlil.com Cevabı :

Öncelikle geçmiş olsun.

İdrar yolu enfeksiyonu olduğu anlaşılıyor.
Klebsiella pneumoniae ssp pneumoniae isminde bir bakteri üremiş.Bu da ahstalık etkeni.
Buna uygun olabilecek antibiyotikler belirtilmiş.
Ancak raporlama uygun bir raporlama değil antibiyotik belirlenmesi yönünden.
Ağızdan alınabilecek ilaçlarla tedavi olacak görünüyorsunuz.Bu durumda, Piperacillin-Tazobactam isimli antibiyotiğin de raporlanmasına hem sizin hem de doktorunuzun da kafasının karıştırılmasına gerek yok.