Vajen kültürü testinde bakteri üredi escherichia coli yazıyor tanıları kısmında b37.3 vulva ve vajina kandıdıyazı(n77.1*)N76 ?

Vajen kültürü testinde bakteri üredi escherichia coli yazıyor tanıları kısmında b37.3 vulva ve vajina kandıdıyazı(n77.1*)N76 vajen ve vulvanın diğer enflamayonu yazıyor.teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Candidanın etken olduğu bir vajinal enfeksiyon bulgusu var.Vajinada normal şartlarda E.coli bakterisinin bulunmasını beklemeyiz.Vajinada Floranın bozulması anlamına gelir bu.İdrar kültürü yapılması yararlı olabilir.