WBC 10,8 x10³/µl Yüksek 3,5 - 10 kan tahlili yaptırırken wbc yüksek çıktı buradan okuduğum şeylere göre evet sık sık idrara çıkıyorum sizce ne

WBC     10,8     x10³/µl      Yüksek     3,5 - 10 kan tahlili yaptırırken wbc yüksek çıktı buradan okuduğum şeylere göre evet sık sık idrara çıkıyorum sizce ne yapabilirim.

Tahlil.com Cevabı :

WBC değerinde ciddi bir yükseklik yok.Sık idrara çıkmanızın araştırılması gerekir.Öncelikle bir idrar tahlili yapılmalı.Enfeksiyon ilk akla gelen neden