WBC 7.0, RBC 4.08 HGB 10.0 sonuçlarıma göre akdeniz anemisi olabilir miyim?

21 yaşındayım 41 kiloyum boyum 1.63 . yaşıtlarıma göre çok zayıfım. çok yesem de kilo alamıyorum .bir sorun olup olmadığını öğrenmek için doktora gittim ve kan tahlili yaptırdım . doktor akdeniz anemisinden şüplendi . değerlerimi veriyorum .sizce akdeniz anemisi olabilir miyim? ailemde bu hastalığı taşıyan kimse yok. WBC 7.0, RBC 4.08 HGB 10.0 HCT 31.5 MCV 77.2 MCH 24.5 MCHC 31.7 RDW 15.3 PDW 16.8 PLT 316 MPV 9.2 NEUT % 55.2 NEUT# 3.8 LYM% 33.1 LYM# 2.3 MONO% 6.9 MONO# 0.5 EOS% 4.1 EOS# 0.3 BASO% 0.7 BASO# 0.0 PCT 0.291

Tahlil.com Cevabı : Anemi bulgularınızın olduğu doğru ama bu sonuçlarla Akdeniz Anemisi olduğunuzu söylemek olası değil.Bunun için özel tahlillere ihtiyaç var.Ayrıca kilo azlığı sorununuzun nedeninin akdeniz anemisi olduğu düşünmüyorum.Akdeniz anemisi olup normal kiloda bir çok hasta bulunuyor.Bir endokrinoloji uzmanına başvurmanızı öneriyorum.