Yaptırdığım kontrolde amilaz,pankreatik sonucum 57U/L çıktı, referans aralığı olarak 13-53U/L verilmiş.

Merhaba, yaptırdığım kontrolde amilaz,pankreatik sonucum 57U/L çıktı. referans aralığı olarak 13-53U/L verilmiş. önemli bir yükseklik midir? Teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Ciddi bir yükseklik değil.Doktorunuz gerek görürse önümüzdeki günlerde testi tek-rarlatabilir