Yaşım 20 tam kan tahlili sonuçlarımda genel olarak değerlerim normal fakat demir(serum) 50.

Yaşım 20 tam kan tahlili sonuçlarımda genel olarak değerlerim normal fakat demir(serum) 50, demir bağlama kapasitesinin normal aralığı 110-370 olarak gözükürken benim sonucum -326 gözüküyor. eksi değerde olmasına çıktı hatası mı diyeyim ne diyeyim bilemedim:) fazla anormal geldiayrıca hemogram sonuçları arasında da:MCV 77,3MCH 26,1RDW 14.7MCV ve MCH normal aralıktan düşük, RDW ise yüksek görünüyor. Diğer değerler normal.Şimdiden teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Sonuçlarınız normal. 326 çıkan sonuçta - işaretini dikkate almayın,tahlil değerlerinde - değer yoktur.