Yaşım 37 1 gün önce OGTT testi yapıldı.Açlık 365 2 saat sonra 567 çıktı?

Yaşım 37 1 gün önce OGTT testi yapıldı.Açlık 365 2 saat sonra 567 çıktı.Hb1AC değeri ise %17,5 çıktı.Sayın doktorum şeker hastası olduğumu ve (Piogtan-30mg , Coraspin-100mg , Glifor-1000mg) ilaç tedavisine başlattı. Sizce ek tedavi gerekiyor mu yada yukarda vermiş olduğum ilaç tedavisi yeterli mi?

Tahlil.com Cevabı : Buradan tedaviye karışmamız doğru olmaz. Tanı kesinlikle doğru. Bundan sonra beslenme ve hareket dengesine dikkat edin, tedavinizi düzenli uygulayın. Hedef olarak açlıkta 70-120, toklukta 80-160, Hba1c olarak ta %6.5′un altına gelmeye çalışın. Bu olayın ömür boyu sürecek bir süreç olduğunu unutmayın..