1 yıldır çocuğumuz olmuyori doktor bu teste bakıp direk tüp bebek yaptırmanız gerekiyor dedi

1 yıldır çocuğumuz olmuyori doktor  bu teste bakıp direk tüp bebek yaptırmanız gerekiyor dedi sonuçlarım aşağıdaki gibidir yaşımız 30 hemen başlayalımmı acaba tüp bebek tedavisine testte yazanlar görünüm:gri opak - miktar :3 - ph :8,0 - viskozite:normal - sıvılaşma süresi 30 dk --lökosit: küçüktür 1 den - aglütinasyon: yok - açıklama:çöktürme yöntemiyle yapılan incelemede 6-7 hareketli spermhücresi , 5-6 hareketsiz sperm hücresi görüldü

Tahlil.com Cevabı : Evet sperm tahlil sonuçları normal değil.Doktorunuz bu konuda alternatif tedaviler önerebilir.Bunun içinde tüp bebek tedavisi de olabilir.