10 yaşındaki kızımı acile götürdüm ateşlendiği için kan testi yapıldı fakat değerleri normalden çok yüksek çıktı

10 yaşındaki kızımı acile götürdüm ateşlendiği için kan testi yapıldı fakat değerleri normalden çok yüksek çıktı bi tanı koyulamadı yüksek olan değerleri şöyle;WBC:33.84,NE#:26.20,NE%:77.4,HGB:8.9,MCV:69.0 Tetkik olarakda CRP(nefelometrik):3.49

Tahlil.com Cevabı : Kan sayım testi, diğer adıyla da hemogram testi sonucuna göre WBC yani lökosit yüksekliği olduğu görülüyor.WBC  yüksekliği durumunda ilk olasılık enfeksiyon şüphesidir.Çeşitli enfeksiyonlarda wbc değeri yüksek çıkabilir.Bunun dışında wbc yüksekliği başka nedenlere bağlı olarak da görülmektedir.WBC ( lökosit)  yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantımızda  detaylı bilgi bulabilirsiniz.WBC yüksekliğiAyrıca kansızlık bulguları da var.