13 haftalık hamileyim.Tahlil sonuçlarımı incelediğimde plt değeri 147 olarak görünüyor. Doğum esnasında problem yaşar mıyım?

Merhaba; şu anda 13 haftalık hamileyim. Hamileliğimi yeni öğrendiğimde sağlık ocağında bir kan testi yaptırmıştım. Doktorum bana plt oranının düşük olduğunu belirtti. Tahlil sonuçlarımı incelediğimde plt değeri 147 olarak görünüyor. Doğum esnasında problem yaşar mıyım? Şimdiden teşekkür ederim.

Tahlil.com Cevabı : PLT değeriniz de sorun yok. 100 ve altı değerlere inerse bir problem olabilir.