15 cc hacminde, içinde ince membranöz ve sarı pembe renkli süngerimsi yapıda dokular izlenen yumuşak kıvamlı kürete materyaldir.

Topluca 15 cc hacminde, içinde ince membranöz ve sarı pembe renkli süngerimsi yapıda dokular izlenen yumuşak kıvamlı kürete materyaldir. Mikroskopi​​: Kesitlerde izlenen endometrial doku örneklerinde, ileri derecede sekretuar karakterde endometrial glandlar ile arada desidual reaksiyon alanları, diğer alanlarda stromada, ödem, fibroblastik proliferasyon, yer yer gruplar oluşturan iltihabi hücre infiltrasyonu, dejenere ve nekrotik doku fragmanları dikkat çekmektedir. Arada çevresi çift sıralı trofoblastik hücreler ile çevrili koryonik villuslar bulunmaktadır. Atipi, malignite veya trofoblastik proliferasyon yoktur.

Tahlil.com Cevabı : Patoloji sonucunda korkulacak bir durum saptanmamış