15 haftalık hamileyim. toxoplazma testini ilk yaptırdığımda 5,6 haftalık hamileydim. sonuç Toxoplazma IgG negatif, Igm negatif çıktı. daha sonra başka bir hastanede 9, 10 haftalıkken testi yine yaptırdım IgG bu kez pozitif çıktı.

15 haftalık hamileyim. toxoplazma testini ilk yaptırdığımda 5,6 haftalık hamileydim. sonuç Toxoplazma IgG negatif, Igm negatif çıktı. daha sonra başka bir hastanede 9, 10 haftalıkken testi yine yaptırdım IgG bu kez pozitif çıktı. değeri toxo elisa IgG pozitif 1/256 Avidite indeksi %64 çıktı.bu arada bir enfeksiyon mu geçirmiş oluyorum eğer öyleyse bebeği de etkileyecek birşey mi diye endişeleniyorum. yorumlarsanız sevinirm.teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Burada Toxo IG M pozitifliği de önemlidir.Sizde böyle bir sorun çıkmamış anlaşılan.Gebelik açısından bir problem olacağını düşünmüyoruz.Ancak en doğru bilgiyi, muayene bulgularınız ve diğer tahlillerinizin de incelenmesiyle doktorunuz tarafından verilecektir.