15 yaşında olan kızımın safra kesesinde taş tespit edildi.hematolog tarafından gerekli görülen bütün kan testleri yapıldı.

15 yaşında olan kızımın safra kesesinde taş tespit edildi.hematolog tarafından gerekli görülen bütün kan testleri yapıldı.Bütün sonuçlar normal referans değerlerde.Piruvat kinaz normal değerleri 60-220MU/milyar eritrosit iken kızımın tahlil sonucu 62MU/eritrosit ,acaba bu sonuç normal mi?sonucun alt sınıra yakın olması bir anlam ifade eder mi ?

Tahlil.com Cevabı : için şimdiden teşekkürler,saygılar...Tahlil.com: Kayda değer bir sapma yok, doktorunuz gerek görürse ialve tahliller isteyebilir