15 yıl önce hepatit-b aşısı yaptırmıştım. Yeni yaptırdığım testlerde ANTI HBC IGG?

15 yıl önce hepatit-b aşısı yaptırmıştım. Yeni yaptırdığım testlerde ANTI HBC IGG -- Pozitif ANTI HBS TİTRE -- Negatif çıktı. Tekrardan 3 doz aşı veya rapel aşı mı olmam gerekiyor?

Tahlil.com Cevabı : Daha önce Anti HBs pozitifliği oluştu ise aşı olmanız gerek yoktur..